در حال بارگذاری ...
 • بهره برداری از دو طرح بزرگ آبرسانی تا پایان سال در شهرستان بشاگرد

  دو طرح بزرگ آبرسانی با سرمایه گذاری 400 میلیارد تومان تا پایان سال در شهرستان بشاگرد به بهره برداری می رسد.

  به گزارش خبرنگار ما؛ استاندار هرمزگان در شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب کشاورزی استان گفت: آبرسانی از سد جگین تا شهر سردشت در مرکز شهرستان بشاگرد و نهایتا شهر گوهران یکی از این طرح هاست.

  فریدون همتی افزود: این طرح با اعتبار250 میلیارد تومان شامل 80 کیلومتر خط انتقال اصلی و فرعی، 20 هزار متر مکعب مخزن، ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 150 لیتر بر ثانیه و تصفیه خانه است .
  وی گفت: با بهره برداری از این طرح علاوه بر آبرسانی به دو شهر سردشت و گوهران، به 24 روستا نیز آبرسانی می شود.
  استاندار هرمزگان گفت: مرحله نخست این طرح که آبرسانی به شهر سردشت و ده روستای بزرگ در مسیر ، خط انتقال و تصفیه خانه است ، در سفر پایان سال رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
  همتی افزود: آبرسانی از سد سهران به 55 روستا شهرستان بشاگرد نیز دیگر طرحی است که با اعتبار150 میلیارد تومان در حال اجراست.
  وی گفت: این طرح شامل 282 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، 70 باب مخزن با ظرفیت هفت هزار و 50 متر مکعب و 18 ایستگاه پمپاژ است.
  استاندار هرمزگان به آماده سازی دو آب شیرین کن در بندرعباس نیز اشاره کرد و گفت: مرحله دوم و سوم آب شیرین کن صد هزار متر مکعبی بندرعباس، به ظرفیت هر مرحله 20 هزار متر مکعب شیرین سازی آب است که در ماه های پایانی امسال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
  فریدون همتی افزود: مرحله نخست آب شیرین کن یک میلیون مترمکعبی بندرعباس هم، با ظرفیت 200 هزار مترمکعب دیگر طرحی است که دیماه امسال باحضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
  وی گفت: این طرح های مهم، تامین آب پایدار و پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر استان را به همراه دارد.
  استاندار هرمزگان به خط انتقال آب از سد سرنی تا شهر میناب و فولاد 2 و نیم میلیون تنی مادکوش در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این دو هم، از طرحهای مهمی است که پایان امسال با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.
  همتی به پیش بینی بارندگی در مناطق مختلف استان اشاره کرد و از فرمانداران و ستادهای مدیریت بحران در شهرستان های استان خواست آمادگی کامل داشته باشند و مردم نیز نکات ایمنی را رعایت کنند.
  وی افزود: با بارندگی خوب در ابتدای سال آبی و پیش بینی بارش بیشتر در ادامه سال، هرمزگان به لحاظ منابع آب و ذخیره سازی سدها وضعیت خوبی دارد.