در حال بارگذاری ...
 • شناسایی ۱۴ محدوده جدید برای اکتشاف معادن در حاجی آباد و بشاگرد

  استاندار هرمزگان از شناسایی ۱۴ محدوده جدید برای اکتشاف معادن در شهرستان های حاجی آباد و بشاگرد خبر داد.

  به گزارش خبرنگار ما، فریدون همتی در نشست شورای معادن استان هرمزگان با اشاره به مطالعات صورت گرفته بر روی دو پهنه معدنی در مناطق کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد و همچنین در شهرستان بشاگرد، عنوان کرد: مطالعات بر روی این پهنه ها توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) صورت گرفته که بر این اساس در منطقه کوشا احمدی شهرستان حاجی آباد ۱۱ محدوده و در شهرستان بشاگرد نیز سه محدوده جهت اکتشاف معادن مورد شناسایی قرار گرفته است.

  وی ادامه داد: در مرحله بعدی اقدامات لازم جهت اکتشاف مواد معدنی در این ۱۴ محدوده انجام می شود تا حجم و مقدار دقیق مواد معدنی و معادن موجود در این منطقه مشخص شود.

  استاندار هرمزگان افزود: همچنین مطالعات دیگری در ۱۱ هزار کیلومتر از شهرستان بندرعباس تا شهرستان بشاگرد انجام خواهد شد تا پهنه ها و محدوده های جدید معدنی در استان شناسایی شوند.

  همتی تصریح کرد: این مطالعات و دیگر اقدامات در راستای اکتشاف پهنه های معدنی در هرمزگان باید به سرعت صورت گیرد تا هر چه سریع تر معادن جدید در این استان در راستای ایجاد اشتغال و افزایش تولید فعال شوند.

  استاندار هرمزگان به بررسی وضعیت تعدادی از معادن غیرفعال اشاره کرد و بیان داشت: در این نشست مقرر شد که با برگزاری مزایده این معادن به متقاضیان جدید واگذار شوند تا به سرعت فعال شده و اشتغال آنها احیا شود.