در حال بارگذاری ...
 • ۳۱۳ مورد عقرب گزیدگی در بشاگرد

  رئیس شبکه بهداشت بشاگرد گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۱۳ مورد عقرب گزیدگی و ۲ فوتی در بشاگرد رخ داده است.

  عبدالعظیم احمدپور کریانی در گفت وگو با خبرنگار ما در بشاگرد گفت: از ابتدای سال تاکنون ۳۱۳ مورد عقرب گزیدگی در شهرستان بشاگرد رخ داده است.

  وی افزود: متأسفانه از ابتدای سال تاکنون ۲ مورد فوتی بر اثر عقرب گزیدگی در بشاگرد اتفاق افتاده است.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد اظهار داشت: یک دختر ۷ ساله از روستای «درشهر» گافر و یک دختر ۱۶ ساله از روستای «کوه حیدر» بر اثر عقرب گزیدگی جان خود را از دست دادند.

  احمدپور کریانی ادامه داد: سرم ضد عقرب به اندازه کافی هم در مراکز بهداشتی درمانی و هم در بیمارستان شهرستان موجود است و از این لحاظ هیچ کمبودی نداریم.

  وی از مردم درخواست کرد با مراجعه به موقع به مرکز بهداشتی درمانی یا بیمارستان حدأکثر ظرف چهار ساعت از زمان عقرب گزیدگی مانع اتفاق ناگوار مشابه شوند.

  این مسؤول گفت: عدم خوددرمانی، عدم مراجعه به افراد محلی و جلوگیری از پیاده روی کودکان با پای برهنه ازجمله مواردی است که مردم باید بیش از پیش رعایت کنند.

  رئیس شبکه بهداشت و درمان بشاگرد تصریح کرد: نگهداری مرغ و خروس در اطراف خانه جهت شکار عقرب ها و پوشاندن درز و شکاف های دیوار منزل می تواند کمک شایانی جهت جلوگیری از عقرب گزیدگی باشد.

  هرساله در فصل تابستان آمار عقرب گزیدگی در شهرستان بشاگرد بسیار بالا می رود که می طلبد مردم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه های پیشگیرانه از سوی شبکه بهداشت و درمان از این گونه حوادث ناگوار که منجر به فوت یک کودک و یک نوجوان شده است، جلوگیری کنند.